Kompozytorzy Soundimage - Alex Khaskin


Alex Khaskin to rosyjski kompozytor pochodzący z St. Petersburga. Swoją edukację muzyczną zdobywał w klasie fortepianu, na kierunkach kompozycji oraz dyrygentury Konserwatorium Muzycznego w St. Petersburgu. Tam również ukończył z wyróżnieniem studia uzupełniające w dziedzinie kompozycji.

Pracował zarówno jako pianista, aranżer, kompozytor, dyrektor muzyczny, ma na swoim koncie aranżacje dla wielu rosyjskich gwiazd przemysłu muzycznego. Gościnnie występował jako dyrygent Radiowo-Telewizyjnej Orkiestry Symfonicznej St. Petersburga, the Lenfilm Stage Orchestra oraz Orkiestry Symfonicznej Konserwatorium St. Petersburga. Zainspirowany muzyką filmową postanowił rozwijać się w tym kierunku, kształcąc się dalej pod okiem Andreia Petrova, znanego rosyjskiego kompozytora muzyki filmowej. W latach 85-93 Alex wyprodukował muzykę do 14 produkcji teatralnych i filmowych.

Oprócz muzyki filmowej nadal zajmował się kompozycją muzyki klasycznej. W latach 80-93 skomponował symfonię, koncert na skrzypce, koncerty na wiolonczele, fortepian, kwartet smyczkowy jak również kilka kompozycji chóralnych.

W 1993 roku wyemigrował do Kanady. Aktualnie mieszka w Toronto. Przez ostatnie 15 lat Alex odnosił liczne sukcesy zawodowe, pracując jako kompozytor w branży filmowej i telewizyjnej. Tak jak jego dorobek artystyczny i wykształcenie równie imponująca jest lista klientów dla których pracował i pracuje:

CBS, CBC, CTV, Nelvana, Lions Gate Films, Artisan, Alliance/Atlantis, CCI Entertainment, Muse Entertainment, CINAR, Dufferin Gate, Decode Entertainment, Regent Entertainment, Legacy Film Works, Barna-Alper Productions oraz wiele innych.

infoKompozytor - dane do metryki


Ważne: Jeśli kupiłeś w Soundimage licencję do utworu tego kompozytora, poniżej znajdziesz konieczne dane jakie należy wpisać w metryce spotu czy produkcji emitowanej (radio / tv / kino) z wykorzystaniem utworu tego kompozytora:

Nazwa kompozytora: - Alex Khaskin -
Organizacja:SOCAN
pełna nazwa kompozytora do wpisania w metryce produkcji